Premietania

Prehľad aktuálnych chystaných premietaní nájdete na Facebooku.

Ak máte záujem o prednášku, ozvite sa mi na lukas.lacko[ zavináč ] mail.muni.cz. Premietam v Angličtine a Slovenčine. Momentálne mám v ponuke nasledujúce cestovateľské premietania:

Cesta SNP: 31 dní peši cez Slovensko s melónom

SNP

Niektorí ľudia chodia na dlhé pešie túry na ľahko. Iní si zase so sebou vezmú melón…


O krásach Slovenska a o tom, že dobrodružstvo sa niekedy nemusí schovávať na druhom konci sveta, ale môže číhať aj za najbližším rohom. O 750 kilometroch “po červenej”. O tom, že o dobrých ľudí nie je núdza, ale aj o tom, že s melónom je na horách veselšie.

Kanadou na punk: (takmer) bez peňazí a bez plánov

kanada

Cestovateľské premietanie kombinujúce stand-up a praktické tipy a triky z ciest. O dvojmesačnom lowcostovom cestovaní Kanadou a plánoch, ktoré postupne všetky zlyhali a tak ostala len sloboda z pocitu, že neviete, kam sa vydáte ďalší deň.

Leto na Aljaške – Medvede, strach a krásna príroda

view

Pred rokom a pol som strávil svoje leto prácou na Aljaške. Opäť nastal čas si na tieto úžasné mesiace zaspomínať a odhaliť odpovede (nielen) na nasledujúce otázky:

– Aký je to pocit stretnúť Grizzlyho zblízka?
– Ako moc sa splaším, keď sa splašia kone?
– Aké to je, stopnúť si opitého vodiča štvorkolky?
– A je vôbec Aljaška naozaj taká pekná?

Príbehy plné odvahy, hrdinstva a nebojácnosti tu naozaj nenájdeš. Môžeš sa však tešiť na moju nešikovnosť, strach, a prekvapivo dobrú náladu!

 

Ako sa (ne)stratiť vo svete: cestovateľský remix (Aljaška, New York, Stockholm, Balkán, Brno)

12697474_10205578462600435_5303630319135294381_o

 

Ak čakáš ďalšiu cestovateľskú prednášku o tom, že svet nie je nebezpečný, tak ťa asi sklamem. Myslím si, že je. Ale o to viac každé dobrodružstvo stojí za to!

V New Yorku ma okradli a v Čiernej Hore som pri stopovaní zistil, že moja mama mala pravdu, keď mi v detstve vravievala, že v bielych dodávkach jazdia úchylovia. Na Aljaške sa mi podarilo dostať medzi medvedicu a jej mladé.

To je len zopár príbehov, ktoré som zažil vďaka svojej nešikovnosti. Môžeš sa tešiť na výber mojich najšialenejších zážitkov z celého sveta, ale aj z Brna. Pretože dobrodružstvo nemusí čakať len na druhom konci sveta, ale aj za najbližším rohom.

Zistíš aj to, že letenka môže byť lacnejšia než lístok na šalinu, to, ako som v stávke prehral sto kíl soli, alebo to, že stopovať sa dá aj kvôli zmeškanej električke. Svet nie je zlý – jednoducho je. Spoznaj ho mojimi očami a pozvi aj svojich kamarátov!

 


Get Widget