Trapárium aneb víkend v objatí trápnosti

Zbožňujem zážitkové akcie! Pre tých, ktorí ich príliš nepoznajú, sa dajú tak trochu popísať ako tábor pre dospelých s presahom. Nie je to popis dokonalý, ale myslím, že celkom vystihuje, o čo ide. Málokedy si však na ne dokážem nájsť čas tak často ako by som chcel. Keď som si zrazu všimol, že Instruktoři Brno vypísali víkendovú akciu Trapárium, moja prvá reakcia bola „To znie ako riadna blbosť“ a okamžite som sa prihlásil. Bolo mi totiž jasné, že ako blbosť to len znie a bude to úplne fenomenálne.

To, že organizátori idú tématicky all in sa potvrdilo už v úvodných informačných e-mailoch, ktoré používali legendárny font Comic Sans. Keď sa akcia približovala, pocit očakávanej trápnosti sa stupňoval. A ja zrazu v piatok po práci, v duchu si nádavajúc na to, čomu som sa to zase upísal, kráčam s uterákom, v plavkách (poctivo oblečených cez oblečenie) a plaveckých okuliaroch po Brnenskom Hlavnom nádraží a hľadám ostatných členov plaveckého zájazdu. Nakoniec sa zjavujú aj disco ľudia a jednorožci. Medzi nimi spoznávam známe, no hlavne neznáme tváre a náš vlák do Trapária vyráža.

Vo vagonóch ďalej stretáme aj naše spojky a sprievodcov celým víkendom – babku Trapku, kamoša Jerryho, a štýloveho Čendu. (foto nie je ilustračné) Vďaka nim zažívame menší či väčší, no jednoznačne hlbší kontakt s trápnosťou. Filozofujeme o nej, ale prebiehajú aj rôzne behacie či nebehacie hry a praktické cvičenia. V lese sme sa napríklad každý osamote pokúsili spievať nahlas, zbaliť strom, alebo napríklad prezradiť svoju temnú minulosť. A hlavne vďaka našim sprievodcom spoznávame taktiky, ako ku trápnosti pristupovať.

Vrcholom celého víkendu však bola výprava do Lelekovíc, kde sme miestnych občanov osobne, ale aj rozhlasom zvolali na Oslavu trápnosti. Znie to trápne? Bolo! No bolo to hlavne naozaj super. A ako vždy, môžem akcie od Instruktoři Brno naozaj len a len odporučiť! Najbližšie chystajú zážitkovku Lodivodi. Tak sa určite nezabudni prihlásiť!

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget