O tom, ako nám v Kanade (ne)došiel benzín

Existujú miesta, kde môže byť benzín pomerne nedostatkovým tovarom. Napríklad, keď sa nachádzate v severnejšej časti Kanady (asi na úrovni južného cípu Aljašky) a tak trošku ignorujete značku, ktorá vás varuje predtým, že benzínka, okolo ktorej prechádzate je na veľmi dlhú dobu tou poslednou. Nasledujúce videá dokumentujú náš optimizmus.

Na úplnom začiatku stále veríme, že to dáme.

Kontrolka síce svieti už pri naštartovaní nášho auta, ale my veríme, že to je len kvôli tomu, že sme parkovali mierne z kopca a benzínu je v skutočnosti o niečo viac. Vyrážame a je to tak – kontrolka zhasína! No nie na dlho…

Idealisticky dúfam, že to dáme na voľnobeh…

No dobre, tak teda nedáme! Nevadí. Začíname sa teda tešiť na pomerne krátky dvesto-kilometrový stop s prázdnou bandaskou. Akurát, že nemáme ani tú bandasku.

Benzín by nám mal dôjsť každú sekundu, keď práve prechádzame cez miestnu rezerváciu. Bežne neprítomné billboardy sú z ničoho nič na veľmi krátkom úseku priam premnožené. Štandardne sú zakázané, ale na území rezervácií sa zákony občas zvyknú líšiť. Medzi desiatkami reklamných pútačov zrazu vidím nápis, na ktorom sú slová “benzín” a “vpravo”. Smerujeme teda doprava a od okoloidúceho miestneho vodiča zisťujeme bližšie informácie. Najskôr sa zdá, že nás nepoteší – tvrdí, že žiadna benzínová pumpa tu určite nebude. Zároveň nám však prezradil jednu zaujímavú informáciu – opačným smerom, no stále neďaleko, ťažia ropu.

Je to tak – nebola to síce verejná pumpa, ale načapovali nám s radosťou. Dve karty síce ani neprijali, ale posledná, na ktorej som navyše mal ešte poslednejších sto dolárov našťastie fungovala. Vždy som si hovoril, že je to také “naše”. Keď nie je benzín, ani čerpacia stanica, nájdeme rovno rafinérku! Podobné je to podľa mňa takmer v každej situácii. Keď dochádza šťava, netreba strácať nádej a smer. Nikdy totiž neviete, čo čaká za najbližším rohom…

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget