Do Stockholmu za deväť korún? (pozvánka na prednášky)

Moje prvé cestovateľské “dobrodružstvo” začalo, keď sa mi podarilo zohnať letenku do Stockholmu za deväť korún. Spiatočná stála rovnako a tak som sa buchol po vrecku a kúpil letenky aj svojej sestre a kamarátom. Dokonca som od nich za ne nechcel ani jeden halier! Ten pocit, keď sedíš v lietadle a cesta ťa stojí menej ako lístok na električku je neopísateľný!

stockholm

Neskôr som vlastným experimentovaním začal zisťovať ďalšie travel-hackingové triky. Maličkosti. Napríklad to, ako sa dostať na platený internet na New-Yorkskom letisku zadarmo. Alebo ako si na Aljaške (legálne!) “kúpiť” medvedí sprej v outdoorovom obchode za bezkonkurenčnú cenu 0$. A až po 24 rokoch svojho života som si na vlastnej koži vyskúšal, že stopovanie, napriek tomu, čo nám zvyčajne hovorili v detstve, sa naozaj dá prežiť!

hitchhiking-is-hot-again

To je len zopár príkladov nespočetných možností, ktoré mi dnes prídu úplne samozrejmé. Kedysi by mi o nich nenapadlo ani len premýšľať. Aj preto pomáham v Brne organizovať cestovateľskú akciu Nestůj… Cestuj! Vystúpia na nej skutoční odborníci Travel-Hackingu, ktorí o ňom z vlastných skúseností vedia oveľa viac ako ja. Zistíš na nej, že väčšina prekážok (vrátane finančných) je naozaj len a len v hlave. Nebudú na nej chýbať ani praktické tipy a triky. Táto akcia sa uskutoční 25. 3. 2015 a viac informácii sa dozvieš na FB udalosti. Ak máš chuť cestovať, ale doteraz si nenabral odvahu či potrebné skúsenosti, môžem ti ju len a len odporučiť!

Zároveň by som Ťa rád pozval na moju prvú cestovateľskú prednášku Leto na Aljaške – Medvede, strach a krásna prírodaktorá sa uskutoční o týždeň neskôr – 2.4.2015. Vstupné je dobrovoľné a bude venované na podporu dobrodružného dobrovoľníckeho projektu Albánská výzva.

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget