Deň nezávislosti aneb keď sa splašia kone

Píše sa 4. Júl 2014. Od pol druhej pracujem, ale aj tak mám čas vyraziť na sprievod do Healy, ktorý sa koná pri príležitosti amerického Dňa nezávislosti. Naše štvorkolky, golfové vozíky a dokonca aj koč s koňmi pôjdu naprieč malým mestečkom Healy a zúčastnia sa osláv “amerického dňa”.

Deň Nezávislosti tu berú naozaj vážne a tak v centre malého mestečka Healy zdobíme koč a všetky naše vozítka americkými vlajkami i vlajočkami. Aj ja si jednu beriem do ruky, mávam ňou a doberám si amerických kamošov, keď na nich kričím „Proud to be American“. Neďaleko sa do sprievodu pripravuje aj Captain America, obrnené vozidlo, či požiarnici.

den nezavislosti

(Skupinová fotka našej časti sprievodu)

Hneď vedľa hlavnej cesty za koč zapriahajú našich dvoch koňov – Joea a Majora. Major však v kostiach cíti, že je Deň nezávislosti a rozhodne sa zobrať to doslova. Vytrháva sa svojmu kočišovi a uteká preč, priamo naprieč hlavnou cestou plnou áut.

Mám pocit, akoby zrazu zastal čas. Mieri si to priamo pred rozbehnuté autá a ja sa modlím, aby sa mu nič nestalo. Zvláštne. Osud ľudí v tých autách ma vôbec nenapadol. Možno to bude tým, že ich vôbec nepoznám. Možno to bude tým, že zvieratá sú často oveľa lepšie, než niektorí ľudia.

den-nezavislosti1

Major má obrovské šťastie a aj keď je to na centimetre tesné, žiadne auto ho nezrazilo. Uteká však ďalej preč, od všetkého hluku, ktorý nemá rád a ktorý ho vyplašil. Kočiši okamžite naskakujú na štvorkolky a začínajú ho prenasledovať.

Sprievod však musí pokračovať a tak pred voz zaprahujeme terénne autíčko Ranger. Kôň Joe, ktorý je oveľa väčší flegmatik kráča spolu so svojim kočišom, ktorý ho vedie vpredu a zvyšok sprievodu ho nasleduje. Rozhadzujeme cukríky deťom a občas nejaké aj ochutnávame a tak objavujem čaro americkej čokolády Hershey. Celý sprievod trvá asi desať minút. Healy je totiž naozaj veľmi malé mestečko – má asi 1000 obyvateľov a u nás by sme ho asi nazvali skôr dedinkou.

den-nezavislosti2

(Obrnené vozidlo sa tiež zúčastnilo Dňa nezávislosti)

A ako dopadlo Major?  Chytili ho o niekoľko stoviek metrov ďalej. Je živý a zdravý a do „centra“ sa v najbližšej dobe určite nepozrie. Ešte v ten istý deň v práci používame vlajočkami vyzdobený koč. Turistom spomínam, že sme mali super sprievod, v ktorom dokonca kráčal aj náš kôň Joe…

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget