Táborák na aljaške – explózie a prevrátené štvorkolky

Na Aljaške som už zažil viacero menších či väčších ohníkov. No ako vyzerá americký táborák, keď sa rozbehne „se vším všudy“?

Dnešná vatra sa koná vo vyschnutom koryte rieky, ktoré prestáva byť vyschnuté akonáhle začne pršať. Nedávno lialo ako z krhly, takže aby som sa na párty dostal, musím prebrodiť menšiu riečku, ktorá sa nanešťastie nedá jednoducho preskočiť. Prichádzam k ohnisku a vítajú ma známe, ale aj neznáme tváre.

aljaska-taborak-dry-creek

Jeden z kamošov ma varoval, že obzvlášť ak sa zjavia domáci, tak môžu byť tieto párty naozaj divoké a možno aj nebezpečné. Nemusím čakať dlho a na jednej zo silnejších dvojmiestnych štvorkoliek sa plnou rýchlosťou prirútili dvaja miestni. Naplno sa rozbiehajú oproti 80 stupňovému „kopčeku“ a čoskoro svoju novú mašinku (v hodnote 20 000 dolárov) úspešne prevracujú. Bežíme za nimi a našťastie sa nikomu nič nestalo.  Jeden z nich veselým hlasom kričí „Baníci sa neboja ničoho!“, zatiaľ čo druhý situáciu komentuje slovami: „Tak predsa len sme si tie pásy pred pár sekundami nezapli zbytočne.“

Pomáhame im prevrátiť štvorkolku naspäť a následne sa k nám pripájajú. Okrem samovražedného šoférovania sú to naozaj pohoďáci. Postupne pribúdajú moji kamoši, ale aj miestni a spoznávame veľa nových tvárí. Zatiaľ čo z amerického pick-upu hrá Bleed it Out od Linkin Park, vyrábame zápaľné fľaše – „mollotow coctaily“.

 

Obetovávam rukávy svojho trička aby malo čo horieť a postupne jednotlivé fľaše vybuchujú, prípadne občas aj nevybuchujú. Medzitým rozdúchavajú vatru americkým spôsobom – lejú do nej benzín. V pozadí niekto testuje svoju pištoľ. Na Aljaške totiž každý má v aute minimálne jednu. Na rozdiel od ostatných štátov to podľa mňa celkom má zmysel – nikdy neviete kedy vás prekvapí grizzly.

aljaska-taborak-dry-creek2

Linkin Park strieda americká country a noc sa postupne blíži ku koncu. Je na čase odísť. Nasadáme na korbu pick-upu s očakávaním skorého odchodu. Auto však zapadlo a tak ho treba dostať von. Po chvíľke bojovania je opäť slobodné a môžeme si tak užiť jazdu temnou Aljaškou. Konečne je totiž aspoň trošku tma… (18.7.2014)

 

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget