Spartan Race – Ako skončiť na poslednom mieste?

Celý internet je plný tipov a trikov, ako dosiahnuť čo najlepšie výkony a ako sa umiestniť na vrcholných priečkach. Dnes si však ukážeme, ako sa dá dosiahnuť pravý opak. Mám s tým svoje skúsenosti – na Spartan Race Bořetice som totiž skončil na poslednom mieste!

Moja taktika by sa dala zhrnúť do troch hlavných bodov:

1. Správne načasovanie

Jedna vec je meškať hodinku oproti pôvodného plánu. Druhá vec je smerovať namiesto Bořetíc do Viedne. Úmyselne ignorujeme GPS, keďže vieme, že sa väčšinou len snaží ľudí zmiasť. Po pár minútach si uvedomujeme, že GPS by predsa-len mohlo hovoriť pravdu a kapitán zrazu určuje správny kurz.

Hodinu pred štartom a dve minúty pred koncom registrácie sme konečne dorazili na miesto! Rada má len pol kilometra, takže by som to určite mal stihnúť!

2. Poriadna rozcvička

Môj odhad je takmer dokonalý – stihol som to! Na štart sa dostávam dvadsať sekúnd pred jeho začiatkom. Niekto tomu hovorí meškanie, ja tomu hovorím dokonalé načasovanie!!

Skôr než si stihnem uvedomiť, že na rozcvičku mám naozaj len dvadsať sekúnd sa z nich stávajú sekundy dve a už štartujeme. Zábava začína….

Spartan-Race-Mud

Blato sme si naozaj užili!

3. Odhodlanie

Blato, blato, všade samé blato! O prekážkach na Spartan Race ste už určite počuli samé ódy a blata a preskakovania či preliezania rôznych záludností sme si užili viac než dosť.

Pri podliezaní ostnatého drôtu zrazu počujem známy hlas kamaráta Lakera, ktorý ma priateľsky povzbudzuje:

Lacko makaj, všetky holky ťa už predbehli!!!

Tieto príjemné a hrejivé slová podpory mi síce príliš nepomáhajú dostať sa cez dopravnú zápchu na prekážke, ale naozaj ma potešili. Pred predposlednou prekážkou však zisťujem, že sa mi podarilo nemožné. Stratil som kontrolný čip, čo ma vo výslednej listine posúva na neuveriteľné 3110. (posledné) miesto!!

Zhrnutie a záver

Ako vidíte, dosiahnuť sa dá naozaj všetko. Na získanie posledného miesta v Spartane stačí správne načasovanie, poriadna rozcvička a najmä odhodlanie!  Ak do toho dáte svoju dušu, možné je naozaj všetko!

Poznámka autora: Krutou pravdou síce je, že po finálnej manuálnej úprave výsledkov Spartan Race Bořetice 2013 som sa umiestnil asi o tisíc miest lepšie, no môj sen žije ďalej!.

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget