O tom, ako sme zachraňovali dobré meno Sherlocka Holmesa

Nedávno odštartovalo nakrúcanie tretej série seriálu Sherlock a preto je dobré si zrekapitulovať, ako prebiehala kampaň I Believe in Sherlock v Brne.

Táto kampaň je  celosvetový fenomén, ktorý vznikol krátko po odvysielaní poslednej časti druhej série. Fanúšikovia v nej lobujú za záchranu dobrého mena najznámejšieho súkromného detektíva. A tak sme sa rozhodli, že bez našej pomoci to tiež určite nezvládne a tak budeme lobovať aj my…

image

Potrebujeme:

– Moju maličkosť

– Seriálovú maniačku Maťu, ktorá presvedčí abstinujúceho seriálového maniaka (mňa), aby si konečne pozrel najgeniálnejší seriál podľa svojej obľúbenej knižnej postavy

– Lepiacu pásku

– Nožničky

Dvaja neohrození aktivisti sedia  v CPS (nonstop študovňa masaryčky) a chystajú ďalšiu “kulišárnu”. Nenechali sa odradiť tým, že kampaň I Believe in Sherlock už v Brne raz prebehla. Nie sú predsa hipsteri.

Plagátiky máme čerstvo vytlačené, no zrazu zisťujem, že nožničky v mojom švajčiarskom nožíku alá MacGyver nie sú práve dvakrát efektívne.

Utekám teda za slečnou/tetou/pani (zakrúžkujte správne, ja nikdy neviem) správkyňou. Pýtam sa, či nejaké náhodou nemá (má) a či by mi ich ešte väčšou náhodou nemohla požičiať. Mohla.

– Nie že s tým niekomu ublížite.

hovorí, a s úsmevom mi ich podáva

– Nebojte, ja tú krv potom utriem.

Nadšene si ich beriem a utekám s nimi preč. Viem, že sa s nožničkami utekať nemá, ale niekedy účel svätí prostriedky…

Útržky sú nastrihané, Maťa v CPS slávnostne prišpendlíkováva prvý plagátik a môžeme vyraziť do ulíc…

Rozmýšľame nad taktikou. Kde je najlepšie miesto na nalepenie plagátikov? Najskôr zvažujeme policajnú stanicu a ústavný súd, no v tom nám nad hlavami začínajú lietať žiarovky! (úsporné)

Najideálnejšie miesto na nalepenie Sherlock Holmes plagátika je predsa Sherlock Holmes Pub!

Plní entuziazmu, elánu a iných omamných látok sa k nemu blížime, no hneď čo vstupujeme dnu nám niečo nesedí. Čoskoro zisťujeme, že naše inštinkty boli správne…

Už sa vám niekedy stalo, že ste chceli v Sherlock Holmes pube nalepiť plagátik so Sherlockom Holmesom a milá barmanka vám s úsmevom ukázala, kam  ho môžete dať? Ani nám nie.

Na našu nevinnú otázku odpovedala s takým nadšením, akoby sme sa pýtali, či sa tam môžeme zadarmo najesť.

Je nám hneď jasné, že tento bar má pod palcom samotný Moriarty. Začína nám šprintovať po chrbte mráz a tak sa nenápadne sťahujeme. Síce bojujeme za správnu vec, ale nemôžeme si dovoliť zbytočne riskovať svoje životy.

Tento fakt svedčí o nebezpečnej genialite doktora Jamesa Moriartyho. Veď kde inde by pôsobil spolu so svojimi posluhovačmi nenápadnejšie než priamo v Sherlock Holmes Pube?

Síce sme odišli, ale pri vchode sa zrazu “záhadne” objavuje plagátik našej kampane. Moriartyho posluhovači ho čoskoro zlepia, no dovtedy splní svoju úlohu viac než dobre.

Navštevujeme ďalšie miesta – Bar který neexistuje, Traubku, Falk alebo filozofickú či pedagogickú  fakultu. Lobovanie za Sherlocka Holmesa je veľmi nebezpečná práca a musíme si dávať pozor, či nás niekto nesleduje. Dnes však máme šťastie…

image

Je krásne s odstupom postupne sledovať, ako útržky postupne ubúdajú.

Najviac nás vedelo potešiť, keď ľudia začali na plagátiky pripisovať vlastné nápisy v štýle:

– Moriarty was real.

– I am SHERLOCKED.

– I`m fighting John Watson`s war

Postupne však zisťujeme, že Moriarty má svojich ľudí naozaj skoro všade. Neubúdajú totiž len útržky, ale niekedy rovno aj celé plagáty. Najväčšia rana pre mňa bola, keď som našiel jeden roztrhaný priamo na Klácelkách.

Občas sa dokonca objavovali aj nevhodné poznámky o tom, že Sherlock Holmes v 21. storočí predsa existovať nemôže. My však veríme, že môže. My v Sherlocka veríme. Začnite aj vy!

(Tuesday, March 19, 2013)

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget