Tenkrát poprvé – polárna žiara

Večer okolo jedenástej odchádzame z práce. Kamarátka mi zrazu ukazuje záhadný pás na oblohe. Síce nie je veľmi silný, ale hneď viem o čo ide. Moja prvá polárna žiara!!! Program na dnešnú noc je teda jasný – spolu s ďalšími kamošmi ležíme na streche jedného z našich trailerov a čakáme na vesmírne divadlo.

Normálne by som si užíval krásny pohľad na nočnú oblohu a padajúce hviezdy, ale dnes mi ide len o jedno – vidieť poriadnu svetelnú show. Polárna žiara sa ukazuje najskôr rovnako placho ako na začiatku, no my sme trpezliví.  Za dve hodinky to už začína rozbaľovať riadne vo veľkom. Celá obloha tancuje a okrem bielej/zelenej občas prechádza aj do ružovej. Chce sa mi smiať a plakať, chcem kričať a skákať.

lights

Všetci s nadšeným smiechom kričíme – „Aha, tam!!!“ „Wáááááu“, „Videl si to??“ a ďalšie podobné vety, ktoré ľudia zvyknú kričať, keď prvýkrát v živote vidia polárnu žiaru. Noc naďalej pokračuje a zdá sa, že jej svetelné vystúpenie nikdy neskončí…

(28.8.2014 2:53)

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget