Jazykové okienko aneb keď sa pletú slovíčka

Keďže študujem angličtinu, budem dnes pre zmenu edukatívny. Okrem  pár fotiek ponúkam jazykové okienko. Budeme sa učiť najmä na mojich vtipných jazykových prešľapoch z Ameriky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keď niekomu chcete povedať, že sa radi rozprávate s cudzími ľuďmi, odporúčam použiť frázu „strangers“ (cudzinci) a nie „strange people“ (divní ľudia), hlavne ak je daná osoba práve ten cudzinec.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 „Lay in the hay“ (doslova „ležať v sene“ ) v skutočnosti neznamená ležať v sene, ale  „rozdať si to s niekým“. S nadšeným úsmevom ma to naučila asi 70 ročná pani, keď som jej na túre, kde pracujem ako sprievodca, popisoval naše dva najlenivejšie kone. Tie totiž nejedia seno normálne, ale najskôr si do neho ľahnú.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento prešlap sa na Aljaške nestal mne, ale jednému kamošovi – ak chcete povedať, že si idete stopnúť auto, použite slovo „hitchhike“ (stopovať) a nie „hijack“ (uniesť).

10414581_10204189307317930_3009802379230822579_n

Napriek počiatočnej plachosti ego a jeho Lukáš opäť útočia. Na výraz: „Hey, look!“ (Aha, pozri!) reagujem rovnako ako na „Hey, Luke!“  (Ahoj Lukáš!)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naozaj ma zaujalo meno Dawn (úsvit) bankovej úradníčky, a tak som jej povedal, že je krásne. S úsmevom mi poďakovala a dodala „Dal mi ho môj otec po svojej ex. Mama z toho moc nadšená nebola.”

DSC_0073

Mimochodom, ak sa chcete spýtať, „na aké hudobné nástroje hráš?“, určite nepoužite frázu „what do you like to play with?“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pevne verím, že toto krátke jazykové okienko nie je posledné. Pokúsim sa na sebe zapracovať a čoskoro sa stretneme pri ďalších slovíčkach!

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

  1. zuzejk píše:

    Zatím nejvtipnější článek, těším se na další jazykové okénko! 😀

  2. McVitas píše:

    “What do you like to play on?” 🙂


Get Widget