Strach zo sveta

Každý jeden z posledných dní pred odletom som rozmýšľal  nad tým, kedy sa konečne dostaví ten pocit, ten strach, že idem niekam „preč“, a že sa najbližšie štyri mesiace nebudem môcť vrátiť domov. Áno, to že mi bude chýbať rodina a kamaráti som si uvedomoval, ale ten strach tam stále nebol. Neprišiel, ani keď mi bolo vysvetlené, že by som sa mal báť, a že na Aljaške údajne určite zomriem.

35 hodín cestovania – jeden žltý autobus, tri lietadlá a nasledujúci odvoz autom ma presvedčili, že pravidelná cesta z Brna domov na Slovensko vôbec nie je taká zdĺhavá ako som si pôvodne myslel.  Ale ani tak som nezískal ten pocit strachu z toho, že idem niekam ďaleko od domova, niekam do sveta.  A nedostavil sa ani s príchodom do našej cieľovej destinácie – Healy. Ani pri rozbaľovaní kufra.

healy-home

(Môj nový domov)

Neprišiel dokonca ani keď som si všimol plagátik varujúci pred medveďmi:

bears

Prekvapil ma, až keď som dostal chuť vydať sa na moju obľúbenú nočnú prechádzku. Milujem keď sa môžem prechádzať sám, len ja a noc. Lenže na Aljaške to akosi nejde. Nie že  by tu nemali prechádzky, ale noc, tá tú akosi v lete chýba. Keď som si to uvedomil, tak zrazu všetko do seba zapadlo a prišiel aj ten pocit. Pocit, ktorý sa dá vyjadriť slovami „a sakra“,  následným mentálnym odzoomovaním celej planéty a skutočným uvedomením si vzdialenosti od domova.

Strach je veľmi dôležitá emócia, ale často aj veľmi zbytočná. A tak som teda tu a nenápadne ju vypínam skôr, než si to stihne všimnúť. Sú štyri hodiny ráno a začína svitať po krátkej hodinke pološera.  Verím, že tu bude naozaj zábava a keďže tu nemajú noc, užijem si aspoň tie  dni. Od prvého až do posledného…

Lukáš

Večný optimista. Hyperaktívny blázon, cvok, ktorý je denne predávkovaný endorfínmi. Veľmi rád spoznávam nových ľudí, milujem život a snažím sa ho žiť na 200%.

Môže sa Vám ešte páčiť...


Get Widget